Co sprawia, że niektóre kobiety są bardziej „męskie” niż mężczyźni?

Opublikowano: Marzec 12, 2015

Czasy się zmieniają. Rzeczywistość wymaga od obu płci coraz więcej. Na pewno zdarzało Ci się narzekać, że dziś prawie nie ma kobiet jak ze starych filmów. Słodkie romantyczki są na wymarciu. Mężczyźni łagodnieją, a kobiety stają się „męskie”. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?


Kobieta-szef

Jeśli jeszcze nie miałeś kobiety za szefa, to nie poznałeś życia. Babki na wysokich stanowiskach najczęściej starają się wejść w rolę twardego bossa. Starają się nie okazywać słabości. Budują mur między sobą a pracownikami. No i stają się bardzo męskie. Może nie widać tego po ich damskim ubiorze. Jednak w swoim władczym sposobie bycia starają się naśladować mężczyzn. Powodem jest stereotyp, że to facet lepiej odnajduje się na kierowniczym stanowisku. Kobiety podświadomie boją się, że jeśli nie zaczną być jak mężczyźni, to stracą pracę.


Niezależna singielka

Widziałeś kiedyś jakiś odcinek „Seksu w wielkim mieście”? Jeśli tak to na pewno pamiętasz Samanthę. Co noc sypiała z innym kolesiem. Nie miała żadnych skrupułów, żeby ich wykorzystywać. Kiedyś kobietę chodzącą do łóżka z wieloma facetami nazwano by „puszczalską”. Dziś pojawia się coraz więcej pań, które w sporcie przygodnego seksu przeganiają facetów. Emocjonalnie stały się bardziej „męskie”. Nie chcą się przywiązywać, zależy im tylko na przygodzie. Prowadzą wygodne życie niezależnych singielek. Kiedyś damie nie wypadało tak się zachowywać.

 

Zdjęcie główne: flickr.com, autor: roonb, CC By 2.0