Co sprawia, że Twoja męskość stoi pod znakiem zapytania?

Opublikowano: Marzec 9, 2015

Niektóre sytuacje mogą zaburzać Twoje poczucie własnej samczej mocy. Są stany i sytuacje, których wolelibyśmy unikać. Nie ma chyba nic gorszego niż nadszarpnięta męska duma.


Problemy z erekcją

viagra

Chyba najczęstszy problem, który może zakwestionować Twoją męskość to chwila, kiedy twój podwładny po prostu jest leniwy. Jesteśmy poniekąd sami sobie winni. W rozmowach przedstawiamy siebie jako najjurniejszych ogierów wszechczasów. A później niestety często dochodzi do smutnej weryfikacji tej tezy. Wtedy kobieta może faktycznie poczuć się szczególnie zawiedziona, ale raczej Ci tego nie powie. Jeśli tak, to uważaj. Nie jednemu facetowi psychika po takim wyznaniu rozsypała się jak domek z kart.


Brak pracy

Bezrobotny

Długo nie możesz znaleźć pracy. Wszyscy dookoła wypominają Ci twoje słabości. Nie trudno w takiej sytuacji zakwestionować własną męskość. Partnerka patrzy Ci wtedy w oczy z wyrzutem, bo wiesz, że jako samiec powinieneś przynosić do domu jakiś łup. Dlatego przestań słuchać innych i weź się w garść. Życie jest jedno.


Kobieta więcej zarabia niż Ty

kobieta zarabia wiecej

Twoja partnerka zarabia dużo więcej od Ciebie. To ona płaci za wakacje i wszystkie wasze rozrywki. Możesz w pewnym momencie poczuć się jak utrzymanek. No i nieudacznik. Ona awansuje, a Ty wciąż na tym samym nędznym stanowisku. To może zdołować, ale nie w każdym związku.


Podważanie autorytetu

Kłótnia

Pewnie nie raz zdarzało Ci się pokłócić z partnerką przy dużej grupie osób. Kiedy podważała Twój autorytet na pewno czułeś się mało męski. Zwłaszcza, gdy nie dała Ci nawet dojść do słowa. Podobnie, gdy w pracy nie dano Ci wygłosić swojego zdania. Zmiażdżono mentalnie Twoją męskość. Takich osób należy unikać jak ognia.

 

Zdjęcie główne: flickr.com, CC BY 2.o, autor: Kerrie_