Dlaczego mężczyźni dbają tylko o swój wygląd na początku znajomości z kobietą?

Opublikowano: Sierpień 25, 2014

Ludzie często udają, że nie mają nic wspólnego ze zwierzętami. Mówimy, że jesteśmy od nich bezwzględnie lepsi i wcale ich nie przypominamy. Ale wiele sytuacji z naszego życia może łatwo zaprzeczyć tej tezie. Chociażby fakt, że mężczyźni dbają o swój wygląd najczęściej jedynie na początku znajomości z kobietą. „Stroszą piórka” niczym pawie, które chcą uwieść panią paw. A później już hulaj dusza, piekła nie ma. Powoli przestaje im zależeć na „sprzedaniu” swojej aparycji.

Jednym z największych błędów jakie popełniamy w związkach jest to, że po jakimś czasie przestaje nam zależeć na robieniu wrażenia na partnerce. Mężczyźnie wydaje się, że skoro już uwiódł, to może spokojnie przestać się starać. Teraz ona ma go bezwzględnie kochać. Zakłada się, że kobiety są mniej płytkie od mężczyzn, że na wyglądzie im tak bardzo nie zależy, najwyżej na początku. Jak już się zakochają, to jest im wszystko jedno. Nic bardziej mylnego!

 

5876508577_328aa43dff_b

Przekonanie, że kobiecie przestaje zależeć na wyglądzie partnera to jedna z wielu przyczyn, które mogą doprowadzić do poszukiwania przez nią przygód na boku, a nawet do rozpadu związku.

Faceci przestają dbać o siebie również wtedy, gdy poczują ciepło domowego ogniska. Nie muszą być playboyami, nie zależy im już na wzbudzaniu podziwu ze względu na wygląd. Z kobietami jest nieco inaczej, chociaż oczywiście na pewnym etapie związku również można im zarzucić brak zainteresowania swoją urodą. Jednak tu przyczyny są nieco inne. Kobieta nie ma czasu na zadbanie o swój wygląd, a mężczyzna jest przekonany, że to zwyczajnie nie ma już znaczenia. Dlatego możemy usłyszeć w centrum handlowym jak dziewczyny zachęcają swoich partnerów do odrobiny zainteresowania modą. I słusznie!

Warto zdać sobie sprawę, że wygląd zewnętrzny to bardzo ważna sprawa i bardzo wiele można za jego pomocom zdobyć. Nawet pracodawcy wolą zadbanych potencjalnych pracowników! Żeby w związku nie doszło do wypalenia obie strony powinny się starać przez cały czas i nie można sobie odpuścić, gdyż nawet najbardziej wyrozumiała partnerka może mieć w końcu dość mięśnia piwnego swojego chłopaka czy męża. Już nawet nie trzeba wspominać o kwestiach zdrowotnych, które są ściśle związane z dbaniem o siebie. Dlatego Panowie nie spoczywać na laurach i trzeba starać się codziennie na nowo oczarowywać swoją kobietę.

Źródło zdjęć: flickr.com