Dlaczego przez kobiety stajemy się pantoflarzami?

Opublikowano: Wrzesień 2, 2014

Dla faceta nie ma chyba gorszej obelgi, która może paść z ust jego kumpla jak stwierdzenie, że został pantoflarzem. Można wymienić wiele przyczyn utknięcia pod pantoflem i najczęściej to sam mężczyzna jest winny swojej sytuacji, gdyż zwyczajnie pozwolił kobiecie przejąć całą władzę w związku!


Długi stan kawalerski

Pierwszą przyczyną może być bardzo długi okres samotności. Jeśli mężczyzna przez lata nie był w związku i bardzo mu zależało na znalezieniu partnerki, to może się okazać, że całkowicie ulegnie nowo poznanej kobiecie. Będzie mu zależało na zrobieniu na niej jak najlepszego wrażenia. Boi się, że jeśli sprzeciwi się w czymś swojej dziewczynie, to może ją utracić na zawsze. Dlatego zamienia się w potulnego baranka. Należy pamiętać, że większość kobiet nie lubi zbytniej uległości i przekonanie, że w ten sposób utrzymamy partnerkę przy sobie może okazać się mylne.


Silny charakter kobiety

Zdarza się, że kobieta ma tak silny charakter, że jest w stanie zdominować największego macho. Od setek lat wiadomo, że panie mają niesamowitą moc czarowania mężczyzn i manipulowania nimi. Historia zna mnóstwo przypadków, gdy kobiety rządziły wysoko postawionymi mężczyznami, którzy w ich rękach zamieniali się w marionetki!


Brak poczucia własnej wartości

Facet, który uważa się za beznadziejnego, gdy poderwie najpiękniejszą laskę na imprezie będzie tym wstrząśnięty i przez długo czas nie uwierzy w swoje szczęście. Może to wpłynąć na całkowitą uległość wobec nowej dziewczyny, gdyż wyrobi sobie przekonanie, że nie jest jej wart. Będzie starał się udowodnić, że zależy mu na niej najbardziej na świecie.

Źródło zdjęcia: flickr.com