Dlaczego zdrada jest kompletnie nieopłacalna?

Opublikowano: Wrzesień 9, 2014

Media lansują wizerunek faceta, który zarabia ciężkie pieniądze, ma wspaniałą rodzinę oraz kochankę. Dodatkowo świetnie radzi sobie z pogodzeniem tych wszystkich rzeczy. Rzeczywistość okazuje się jednak nieco inna – nie da się zbyt długo normalnie funkcjonować na dwa fronty. Zdrada zawsze ma negatywne skutki. Bez względu na to czy zdradziłeś raz czy masz kochankę od kilku miesięcy. I najważniejsze: zdradza jest kompletnie nieopłacalna. Sprawdź, gdzie najwięcej tracisz.


Po pierwsze: organizacja czasu

Czy wyobrażałeś sobie kiedyś jaki nadludzki wysiłek, który trzeba włożyć w pogodzenie podwójnego życia? Trzeba pleść sieć spisków i małych kłamstewek. Zdradzający poświęca cały wolny czas na planowanie czasu z partnerką oraz z kochanką. Musi być drobiazgowy, bo jeśli cokolwiek nie wyjdzie, to całość może się posypać. Przez taki styl życia można nieźle nadszarpnąć sobie zdrowie. Ciągłe nerwy jeszcze nikomu nie wyszły na dobre. I jak tu czerpać przyjemność z seksu z kochanką lub żoną, skoro ciągle żyjesz w napięciu?


Po drugie: inwestycja finansowa

W kochankę musisz zainwestować masę kasy. Nie dość, że kosztuje stworzenie gry pozorów, to jeszcze musisz płacić za jej zachcianki. A ta druga często zachcianki ma ogromne. Ona dobrze wie, że trzyma cię na krótkiej smyczy i uzależnia od swojego ciała. Musisz pamiętać, że nie tylko Ty znasz waszą tajemnicę, ale również ona. No i zapewne jej przyjaciółki. Nawet jeśli dojdzie do rozstania, to może okazać się taką zdzirą, że zacznie Cię szantażować. To błędne koło, które niesamowicie ciężko przerwać.


Po trzecie: twoje własne samopoczucie

Nawet jeśli jesteś najtwardszy, to w końcu zacznie gryźć Cię sumienie. Skoro facet decyduje się na zdradę, a jednak nie chce opuścić swojej partnerki, to oznacza, że mu na niej zależy. A wtedy, po jakimś czasie, zaczną pojawiać się wyrzuty sumienia. Ale nie tylko to. Zaczynają się również natrętne myśli o tym czy wszystko zostało zorganizowane w odpowiedni sposób. Czy aby ona się niczego nie domyśla? Czy to, że nie wyprasowała mi koszul, to nie jest znak, że coś wie? Czy nie pachnę perfumami kochanki? I wiele innych tego typu męczących myśli. Można zwariować.

Zdrada się zupełnie nie opłaca, bo przynosi więcej strat niż korzyści. Jeśli nie czujesz się w pełni usatysfakcjonowany w związku, to może warto pomyśleć o jego zakończeniu. Nie ma co szukać pociechy w innych ramionach, bo to niczego nie zmieni.

Źródło zdjęcia: flickr.com