Mężczyzna jest jak wino. Im starszy tym lepszy. Dlaczego?

Opublikowano: Sierpień 25, 2014

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dlaczego starsi faceci tak działają na kobiety. Składa się na to kilka czynników, które przeanalizujemy. Czy mężczyzna rzeczywiście jest jak wino i z wiekiem wzrasta jego wartość?

Oczywiście od stuleci wiadomo, że chłopcy dorastają nieco wolniej niż dziewczęta. Już w gimnazjum młode panny oglądają się za licealistami i studentami, a na swoich rówieśników za nic nie chcą patrzeć. Są mniej dojrzali psychicznie, ale również fizycznie często nie dorównują swoim koleżankom, są od nich niżsi i ogólnie jacyś tacy mało interesujący. Licealistki marzą o studentach, a studentki o młodych mężczyznach, którzy mają już pewną pozycję, pracuję, a więc są od nich starsi.

Kobiety od najmłodszych lat marzą o starszych od siebie mężczyznach. Jednak wraz z wiekiem stawka rośnie, gdyż im starszy, tym trudniej go zdobyć. Dlaczego faceci po 40-stce, a nawet ci mający 50 czy 60 lat są tacy pociągający?


Pierwszym powodem są pieniądze

6355360253_30e095425d_b

Nie ma co oszukiwać się, że zarobki nie mają znaczenia. Starszy facet prawdopodobnie coś już w życiu osiągnął, wie czego chce. Najczęściej doszedł już do najwyższego poziomu awansu, ma stabilną pozycję finansową. Stać go na utrzymanie młodej partnerki, nawet takiej, która jeszcze się uczy i nie pracuje.


Drugi powód to dbanie o siebie

6016958975_6d9ace127a_b

Z wiekiem zaczynamy coraz lepiej rozumieć, że wyciągnięta bluza dresowa to zdecydowanie nie jest najlepszy sposób na poderwanie dziewczyny. Szpakowaty mężczyzna z klasą to to, co działa na kobiety! Właśnie taka nonszalancka siwizna może być maksymalnie seksowna. Chyba nie ma przedstawicielki płci pięknej, na której nie zrobiłby wrażenia zadbany, nonszalancki siwy gentelman. Dlatego nie ma się co przejmować pierwszymi siwymi włosami! Trzeba tylko potrafić je należycie wyeksponować.


Trzeci i ostatni powód to stan cywilny

3316480574_0c8f9092d2_b

W pewnym momencie mężczyzna ma już rozwiązaną sytuację rodzinną. Najczęściej jest już po rozwodzie, a nie w jego trakcie i kobieta nie musi bać się zaangażowania w związek. Może również być wdowcem, zapewne ma nastoletnie lub dorosłe dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie by rozpoczął nowy etap.

Dlatego nie musimy się bać upływu czasu, bo jeśli dostatecznie o siebie zadbamy może on wpłynąć tylko na naszą korzyść.

Źródło zdjęć: flickr.com