Mycie nóg, mężczyzny wróg

Opublikowano: Wrzesień 3, 2014

 Jeśli podczas odwiedzin u znajomych zapanuje panika, buty, to może oznaczać, że coś jest nie tak. Podobnie, gdy zauważasz, że zapach Twoich skarpetek powoduje u twoich znajomych skrzywioną minę, jakbyś poczęstował ich soczystą cytryną. Może wtedy warto zastanowić cię nad tym czy Twoje stopy nie powodują toksycznego zatrucia środowiska?


Choroba czy problem z higieną?

6345981504_2161bff12b_b

Zawsze można zasłaniać się chorobą, problemami z nadmierną potliwością stóp, ale tu rozwiązanie jest proste – wystarczy iść do lekarza! Odpowiednie leki mogą uratować sytuację i sprawić, że nie będziesz już musiał unikać miejsc, gdzie trzeba zdjąć buty. Jednak wyjaśnienie problemu nie zawsze jest takie łatwe, a raczej może być jeszcze prostsze, ale żaden facet przy zdrowych zmysłach się do niego nie przyzna! To zwyczajny brak higieny! Jeśli Twoje stopy mają skłonność do nadmiernego pocenia się i przez to wydzielają nieprzyjemny zapach (żeby nie powiedzieć smród), to znaczy, że umycie ich raz dziennie, przed snem nie wystarczy. Zawsze po dłuższym chodzeniu w butach trzeba czmychnąć dyskretnie do łazienki i umyć nogi, a najlepiej również zmienić skarpetki na świeże. Skoro można kilkanaście razy dziennie myć ręce to i o stopach należy pamiętać.


A może wadliwe obuwie?

133802648_a96f4e5fbd_b

Oczywiście może się tak zdarzyć, że utrzymujesz wysoki poziom higieny, łykasz tabletki na potliwość, a Twoje stopy wciąż śmierdzą. Przyczyna może tkwić w wadliwym obuwiu! Jeśli kupujesz buty na bazarku lub w sklepach typu „chińskie centrum handlowe” możesz spodziewać się, że niedługo dadzą o sobie znać w sposób wyczuwalny dla nosa. Najczęściej wyprodukowane są ze sztucznych materiałów, a stopa kompletnie w nich nie oddycha. Przez to potwornie się poci, a czasem również nieprzyjemnie obciera. To znak, że takie obuwie trzeba natychmiast wyrzucić do śmietnika, bo tylko tam jest jego miejsce! Podobnie sprawa ma się ze skarpetkami – jeśli nie są zrobione z dobrej i oddychającej bawełny, to mogą wpędzić Cię w niezłe tarapaty.

Jeśli Twoje stopy nieciekawie pachną koniecznie rozwiąż ten problem, bo brak higieny może skutecznie odstraszyć od ludzi, o kobietach nie wspominając.

Źródło zdjęcia: flickr.com