Plamy potu na męskiej koszulce. Czy kobiety faktycznie to brzydzi?

Opublikowano: Sierpień 27, 2014

Plamy potu na męskiej koszulce to kwestia wcale nie tak jednoznaczna, jak byśmy uważali. Niby, gdy myślimy o pocie, to nie mamy pozytywnych skojarzeń. Jednak czy archetypem męskości nie był zawsze silny mężczyzna, który potrafił napocić się podczas ciężkiej pracy? Warto rozważyć, kiedy kobiety faktycznie krzywią się na mokre plamy na koszulkach, a kiedy dodaje to facetowi atrakcyjności.

Wysportowany, przystojny chłopak, który biega w parku lub ćwiczy na siłowni jest seksowny nawet, gdy jego ubranie jest przesiąknięte potem. Przecież właśnie to, że cały ocieka dodaje mu seksapilu i męskości. W końcu nieźle się napracował nad rzeźbą swojego ciała! Może zapach nie zawsze jest przyjemny, ale każda kobieta będzie go wtedy w stanie wybaczyć. Zwłaszcza, gdy adept sportu zdejmie koszulkę i dodatkowo pokaże, co wypracował na tej siłowni.

12101072573_01bef54bb1_k

Podobnie rzecz ma się z mężczyznami, którzy pracują fizycznie. Taki budowlaniec czy chłopaki z ekipy remontowej mogą naprawdę działać na kobiety. Zwłaszcza, gdy pracują tacy opaleni i lśniący od potu w pełnym słońcu. Nawet jeśli zdecydujemy się naszej partnerce pomalować pokój i podczas tej pracy nieźle się napocimy, to nie powinna mieć pretensji. Raczej będzie dumna ze swojego ukochanego, który tak dzielnie jej pomagał i nieźle się przy tej pracy namęczył.

Oczywiście mamy do czynienia również z sytuacjami, w których plamy potu są jednoznacznie obrzydliwe. Odstręczają, gdy mężczyzna o siebie nie dba, nie używa dezodorantu i przez cały dzień nieciekawie pachnie, a na jego koszuli tworzą się niesmaczne żółte plamy. Najbardziej odpycha, gdy facet wydaje się być bardzo elegancki, ale zapach mówi coś zupełnie przeciwnego na jego temat. Oczywiście niektórzy borykają się z problemem nadmiernej potliwości i zupełnie nic nie potrafią poradzić na swój stan.

Nawet jeśli plamy potu na koszulce mogą być seksowne, to trzeba o siebie dbać i po ciężkim treningu czy pracy należy wziąć prysznic. Żadna kobieta nie wytrzyma zbyt długo z facetem, który będzie unikał kąpieli czy nie stosował dezodorantu. Warto o tym pamiętać. W końcu zapach to ważny element pierwszego wrażenia.

 

Źródło zdjęć: flickr.com