Barrett Alley – teksańska sztuka ręcznego wyrabiania portfeli

Opublikowano: Grudzień 7, 2012

Ręczne wykonanie produktu zabiera masę czasu. Nie jest jednak wielkim odkryciem, że popyt na “hand made” stale rośnie. Dziś pokazujemy jeden z takich projektów – Barrett  Alley.

Pod szyldem Barrett Alley kryją się ręcznie robione portfele, wykonywane z coraz bardziej popularnej roślinnej skóry (pisaliśmy o niej w tekście “Skórzany case dla iPada i iPada mini“). Ściegi charakterystyczne, wyszywane są przy pomocy starego narzędzia używanego kiedyś do zszywania elementów siodła. Materiał przeznaczany na portfele jest krojony nożem, co w efekcie końcowym wyprzedza masowo produkowane portfele.

Devilish-Deer-Split-01 Devilish-Deer-Split-03 Devilish-Deer-Split-04 Devilish-Deer-Split-05 Disciple-Mulberry-01 Disciple-Mulberry-03 Disciple-Mulberry-05 Disciple-Mulberry-06 Disciple-Mulberry-07 Disciple-Sierra-05 hand-sewing-leather homepage-slide-01 homepage-slide-04 Petite-Pill-Pouch-Sierra-01 Revelation-Sierra-04 RWSA-dying-leather vegetable-tanned-leather-linen vegetable-tanned-sierra1 vintage-fabric

Więcej o produktach Barrett Alley można przeczytać na: barrettalley.com lub devotism.com.